Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
21 lutego
temperatura: 10°C
wiatr: 14,5 km/h
opady: 0,0 mm

Narodowy Program Zdrowia na lata 2021-2025

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie podpisał umowę z Ministrem Zdrowia na kontynuację realizacji zadania zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 w zakresie zadania nr 2 pn. Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób zawodowych i związanych z pracą, w tym ze służbą żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy oraz wzmocnienie zdrowia pracujących, Celu Operacyjnego nr 4: Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne.

Zadania Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2022 zaplanowane do realizacji przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie są skierowane do rolników, leśników, weterynarzy, pracowników służb mundurowych, jak również do wszystkich osób, które mogą być potencjalnie narażone na szkodliwe czynniki biologiczne obecne w środowisku pracy, miejsca zamieszkania czy rekreacji.

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, uczestnicy programu będą mogli bezpłatnie wykonać następujące badania:

  1. badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą ELISA w klasie IgM i IgG;
  1. badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą Western Blot w klasie IgM i IgG;
  1. badania serologiczne w kierunku toksoplazmozy metodą ELFA w klasie IgM i IgG oraz a widność IgG u osób dodatnich w klasie IgG;
  1. badania serologiczne w kierunku kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) metodą ELISA w klasie IgM i IgG lub badania poziomu przeciwciał klasy IgG u osób zaszczepionych przeciw KZM.

 

W zakresie badań środowiskowych, uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnego wykonania badań kleszczy oraz gleby:

  1. badania kleszczy usuniętych ze skóry na obecność bakterii Borrelia burgdorferi (czynnika etiologicznego boreliozy) oraz Borrelia miyamotoi;
  1. badania próbek gleby (z pól uprawnych, ogrodów, tuneli, sadów) w kierunku wykrywania żywych jaj pasożytów jelitowych: Trichuris Ascarisspp. i Toxocara oraz bakterii Salmonella, a także oznaczanie ogólnej liczby bakterii, w tym fekalnej grupy coli.

 

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: www.npz.imw.lublin.pl oraz pod numerem telefonu +48 817184 555.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie.

 

Narodowy Program Zdrowia Loga

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.01.2022 r.

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować, że Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie podpisał umowę z Ministrem Zdrowia na kontynuację realizacji zadania zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 w zakresie zadania nr 2 pn. Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób zawodowych i związanych z pracą, w tym ze służbą żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy oraz wzmocnienie zdrowia pracujących, Celu Operacyjnego nr 4: Zdrowie środowiskowe i choroby zakaźne. Zadania Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2022 zaplanowane do realizacji przez Instytut Medycyny Wsi w Lublinie są skierowane do rolników, leśników, weterynarzy, pracowników służb mundurowych, jak również do wszystkich osób, które mogą być potencjalnie narażone na szkodliwe czynniki biologiczne obecne w środowisku pracy, miejsca zamieszkania czy rekreacji. W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, uczestnicy programu będą mogli bezpłatnie wykonać następujące badania: badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą ELISA w klasie IgM i IgG; badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą Western Blot w klasie IgM i IgG; badania serologiczne w kierunku toksoplazmozy metodą ELFA w klasie IgM i IgG oraz a widność IgG u osób dodatnich w klasie IgG; badania serologiczne w kierunku kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) metodą ELISA w klasie IgM i IgG lub badania poziomu przeciwciał klasy IgG u osób zaszczepionych przeciw KZM.   W zakresie badań środowiskowych, uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnego wykonania badań kleszczy oraz gleby: badania kleszczy usuniętych ze skóry na obecność bakterii Borrelia burgdorferi (czynnika etiologicznego boreliozy) oraz Borrelia miyamotoi; badania próbek gleby (z pól uprawnych, ogrodów, tuneli, sadów) w kierunku wykrywania żywych jaj pasożytów jelitowych: Trichuris Ascarisspp. i Toxocara oraz bakterii Salmonella, a także oznaczanie ogólnej liczby bakterii, w tym fekalnej grupy coli.   Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: www.npz.imw.lublin.pl oraz pod numerem telefonu +48 817184 555. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie.         Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.01.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe