Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
21 lutego
temperatura: 10°C
wiatr: 14,7 km/h
opady: 0,0 mm

Festyn z okazji Dnia Dziecka

„Dwa szczęścia są na świecie. Jedno małe - być szczęśliwym, drugie uszczęśliwiać innych” - Julian Tuwim

Ogrom szczęścia, radości, uśmiechów, zachwytów i dobrej zabawy - tak można podsumować festyn z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku odbył się wyjątkowo 3 lipca na boisku sportowym w Woli Żelichowskiej. Organizatorzy: Krzysztof Gil - Wójt Gminy Gręboszów, Sebastian Kądzielawa - Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zadbali o to, aby tego słonecznego dnia wszyscy dobrze się bawili.

Niezawodna Pracownia Jaszczur i Przyjaciele po raz kolejny sprawiła, że żadne dziecko - bez względu na wiek- tego dnia się nie nudziło. Wśród wielu gier i konkursów przeprowadzanych przez animatorów nie zabrakło takich, w których można było wygrać wyjątkowe nagrody - vouchery na paintball- możliwe do zrealizowania w kilku miastach w Polsce. Przez cały czas trwania imprezy uczestnikom towarzyszyły znane i lubiane postaci z bajek: świnka Gorge z bajki „Świnka Peppa”, Olaf z Krainy Lodu oraz Mario z popularnej gry telewizyjnej. Wiele dzieci robiło sobie zdjęcia z ulubieńcami, ale również włączali się oni do gier i zabaw, przez co niejednokrotnie wywoływali salwy śmiechu. Dużą popularnością wśród mniejszych dzieci cieszyły się stoiska, na których wykonywane było malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz wspaniałe balonowe zwierzątka. Starsze dzieci i młodzież skakała na eurobungee i w kulach wodnych. Dmuchane atrakcje były tak dobrane, że zarówno starsi, jak i młodsi znaleźli tam coś dla siebie.

Dużą atrakcją dla uczestników festynu okazała się obecność strażaków z OSP Ujście Jezuickie oraz OSP Hubenice - Kozłów. Zaprezentowane zostały nowoczesne samochody bojowe z wyposażeniem, można było zobaczyć, jak wyglądają z zewnątrz, ale również poczuć się jak strażak i usiąść w środku. Wielką atrakcją dla dzieci (i nie tylko) był pokaz działania armatki wodnej. Wywołał on taki aplauz, że musiał być powtarzany aż trzykrotnie.

Organizatorzy zapewnili bogatą strefę gastronomiczną. Na stoiskach Pracowni Jaszczur i Przyjaciele dostępna była wata cukrowa oraz popcorn, KGW Wola Żelichowska przygotowało przepyszny słodki poczęstunek, owoce oraz napoje. Długie kolejki ustawiały się do lodów zapewnionych przez firmę Sokołowski. W oka mgnieniu zniknęła pizza ufundowana przez Pizzerię Werona – Genowefa Chmura z Olesna. Nie mogło również zabraknąć kiełbasek z grilla, wody oraz napojów.

Dzięki dużemu wkładowi pracy organizatorów oraz wspaniałym sponsorom wszystkie atrakcje tego dnia były dla uczestników bezpłatne.

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Karol Mikos 06.07.2022 r.

„Dwa szczęścia są na świecie. Jedno małe - być szczęśliwym, drugie uszczęśliwiać innych” - Julian Tuwim Ogrom szczęścia, radości, uśmiechów, zachwytów i dobrej zabawy - tak można podsumować festyn z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku odbył się wyjątkowo 3 lipca na boisku sportowym w Woli Żelichowskiej. Organizatorzy: Krzysztof Gil - Wójt Gminy Gręboszów, Sebastian Kądzielawa - Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zadbali o to, aby tego słonecznego dnia wszyscy dobrze się bawili. Niezawodna Pracownia Jaszczur i Przyjaciele po raz kolejny sprawiła, że żadne dziecko - bez względu na wiek- tego dnia się nie nudziło. Wśród wielu gier i konkursów przeprowadzanych przez animatorów nie zabrakło takich, w których można było wygrać wyjątkowe nagrody - vouchery na paintball- możliwe do zrealizowania w kilku miastach w Polsce. Przez cały czas trwania imprezy uczestnikom towarzyszyły znane i lubiane postaci z bajek: świnka Gorge z bajki „Świnka Peppa”, Olaf z Krainy Lodu oraz Mario z popularnej gry telewizyjnej. Wiele dzieci robiło sobie zdjęcia z ulubieńcami, ale również włączali się oni do gier i zabaw, przez co niejednokrotnie wywoływali salwy śmiechu. Dużą popularnością wśród mniejszych dzieci cieszyły się stoiska, na których wykonywane było malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz wspaniałe balonowe zwierzątka. Starsze dzieci i młodzież skakała na eurobungee i w kulach wodnych. Dmuchane atrakcje były tak dobrane, że zarówno starsi, jak i młodsi znaleźli tam coś dla siebie. Dużą atrakcją dla uczestników festynu okazała się obecność strażaków z OSP Ujście Jezuickie oraz OSP Hubenice - Kozłów. Zaprezentowane zostały nowoczesne samochody bojowe z wyposażeniem, można było zobaczyć, jak wyglądają z zewnątrz, ale również poczuć się jak strażak i usiąść w środku. Wielką atrakcją dla dzieci (i nie tylko) był pokaz działania armatki wodnej. Wywołał on taki aplauz, że musiał być powtarzany aż trzykrotnie. Organizatorzy zapewnili bogatą strefę gastronomiczną. Na stoiskach Pracowni Jaszczur i Przyjaciele dostępna była wata cukrowa oraz popcorn, KGW Wola Żelichowska przygotowało przepyszny słodki poczęstunek, owoce oraz napoje. Długie kolejki ustawiały się do lodów zapewnionych przez firmę Sokołowski. W oka mgnieniu zniknęła pizza ufundowana przez Pizzerię Werona – Genowefa Chmura z Olesna. Nie mogło również zabraknąć kiełbasek z grilla, wody oraz napojów. Dzięki dużemu wkładowi pracy organizatorów oraz wspaniałym sponsorom wszystkie atrakcje tego dnia były dla uczestników bezpłatne.     Zdjęcia z wydarzenia   Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Karol Mikos 06.07.2022 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe