Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 12°C
wiatr: 13,1 km/h
opady: 0,0 mm

Podpisanie listu intencyjnego z firmą Drewniany Investments

W dniu 2 stycznia 2023 r. w Gręboszowie podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Gręboszów, reprezentowaną przez Wójta Gminy – Krzysztofa Gila, a Adamem Drewnianym, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Drewniany Investments Adam Drewniany w Żelichowie.

List zakłada współpracę pomiędzy gręboszowskim samorządem a inwestorem, w tym pomoc w pozyskiwaniu terenów inwestycyjnych i wspieranie procesów proceduralnych, wymaganych w planowanym przedsięwzięciu.

Właściciel Drewniany Investments i założyciel NorthVolt Polska, prowadzący także firmy w USA oraz w Gdańsku i Warszawie, postanowił zainwestować także w swojej rodzinnej miejscowości. W zbudowanej hali na rodzinnej działce będą produkowane podzespoły do pojazdów elektrycznych, podzespoły do obsługi magazynów energii oraz same magazyny energii, na potrzeby domów indywidualnych. Planowana produkcja ma ruszyć w połowie br. I w pierwszym etapie, zatrudnienie znajdzie przy niej, ok. 30 osób. Dotychczasowy profil działalności prowadzonych firm koncentrował się na elektromobilności i innowacyjności związanej z zieloną energią. Taki też charakter będzie rozwijany w gręboszowskiej gminie.

Akt podpisania listu intencyjnego poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca dotychczasową działalność firm naszego rodaka, którą poprowadził bliski współpracownik A. Drewnianego. W uroczystości która miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa, udział wzięli radni Rady Gminy, sołtysi oraz kadra kierownicza Urzędu Gminy w Gręboszowie. Relację o tym wydarzeniu, na swojej stronie rdn.pl zamieściło także Radio Dobra Nowina.

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut, GCKiCZ

Wprowadzenie: Karol Mikos 05.01.2023 r.

W dniu 2 stycznia 2023 r. w Gręboszowie podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Gręboszów, reprezentowaną przez Wójta Gminy – Krzysztofa Gila, a Adamem Drewnianym, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Drewniany Investments Adam Drewniany w Żelichowie. List zakłada współpracę pomiędzy gręboszowskim samorządem a inwestorem, w tym pomoc w pozyskiwaniu terenów inwestycyjnych i wspieranie procesów proceduralnych, wymaganych w planowanym przedsięwzięciu. Właściciel Drewniany Investments i założyciel NorthVolt Polska, prowadzący także firmy w USA oraz w Gdańsku i Warszawie, postanowił zainwestować także w swojej rodzinnej miejscowości. W zbudowanej hali na rodzinnej działce będą produkowane podzespoły do pojazdów elektrycznych, podzespoły do obsługi magazynów energii oraz same magazyny energii, na potrzeby domów indywidualnych. Planowana produkcja ma ruszyć w połowie br. I w pierwszym etapie, zatrudnienie znajdzie przy niej, ok. 30 osób. Dotychczasowy profil działalności prowadzonych firm koncentrował się na elektromobilności i innowacyjności związanej z zieloną energią. Taki też charakter będzie rozwijany w gręboszowskiej gminie. Akt podpisania listu intencyjnego poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca dotychczasową działalność firm naszego rodaka, którą poprowadził bliski współpracownik A. Drewnianego. W uroczystości która miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa, udział wzięli radni Rady Gminy, sołtysi oraz kadra kierownicza Urzędu Gminy w Gręboszowie. Relację o tym wydarzeniu, na swojej stronie rdn.pl zamieściło także Radio Dobra Nowina.     Zdjęcia z wydarzenia   Opracowanie: Zdzisław Kogut, GCKiCZ Wprowadzenie: Karol Mikos 05.01.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe