Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 15°C
wiatr: 17,1 km/h
opady: 0,0 mm

Konkurs „Młody Promotor Polski” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przystępuje do realizacji nowej inicjatywy – Konkursu „Młody Promotor Polski” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy., skierowanym do młodych Polaków, których działania przyczyniają się do popularyzowania wiedzy o Polsce oraz budowania jej pozytywnego wizerunku na świecie. Dotychczas wyróżnienia dla młodych promotorów wręczane były podczas uroczystej gali Konkursu „Teraz Polska”.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby:

  • w wieku od 16 do 30 lat,
  • posiadające polskie obywatelstwo,
  • posiadające osiągnięcia w jednej z kategorii konkursowych.

Do zgłaszania kandydatów w trzech kategoriach konkursowych zostało zaproszonych ponad 50 instytucji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2023 r. Partnerem projektu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad jego przeprowadzenia znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Kandydaci wskazywani są przez instytucje zgłaszające w 3 kategoriach konkursowych:

  • działalność naukowa
  • działalność kulturalna
  • działalność sportowa

Instytucje zgłaszające przesyłają na adres konkurs.mpp@prezydent.pl:

  • wypełniony Formularz zgłoszeniowy (w wersji *.doc/docx oraz *.pdf), który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu,
  • zgody stanowiące załączniki do Formularza zgłoszeniowego.

Wykaz Instytucji zgłaszających stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu.

Nabór do Konkursu potrwa do 30 kwietnia 2023 r.

Kapituła Konkursu w każdej kategorii konkursowej wyłoni trzech nominowanych, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w ramach swojej kategorii. Następnie Małżonka Prezydenta RP dokona wyboru laureata w każdej z kategorii spośród przedstawionych przez Kapitułę nominacji. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej z udziałem Małżonki Prezydenta RP, zaplanowanej 5 czerwca 2023 r. w Warszawie. Informacje na temat powyższego przedsięwzięcia znajdą Państwo również na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP, pod adresem:

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-mlody-promotor-polski.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania propozycji kandydatów.

 

Wprowadzenie: Karol Mikos 06.04.2023 r.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przystępuje do realizacji nowej inicjatywy – Konkursu „Młody Promotor Polski” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy., skierowanym do młodych Polaków, których działania przyczyniają się do popularyzowania wiedzy o Polsce oraz budowania jej pozytywnego wizerunku na świecie. Dotychczas wyróżnienia dla młodych promotorów wręczane były podczas uroczystej gali Konkursu „Teraz Polska”. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby: w wieku od 16 do 30 lat, posiadające polskie obywatelstwo, posiadające osiągnięcia w jednej z kategorii konkursowych. Do zgłaszania kandydatów w trzech kategoriach konkursowych zostało zaproszonych ponad 50 instytucji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2023 r. Partnerem projektu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad jego przeprowadzenia znajdują się w Regulaminie Konkursu. Kandydaci wskazywani są przez instytucje zgłaszające w 3 kategoriach konkursowych: działalność naukowa działalność kulturalna działalność sportowa Instytucje zgłaszające przesyłają na adres konkurs.mpp@prezydent.pl: wypełniony Formularz zgłoszeniowy (w wersji *.doc/docx oraz *.pdf), który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu, zgody stanowiące załączniki do Formularza zgłoszeniowego. Wykaz Instytucji zgłaszających stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu. Nabór do Konkursu potrwa do 30 kwietnia 2023 r. Kapituła Konkursu w każdej kategorii konkursowej wyłoni trzech nominowanych, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w ramach swojej kategorii. Następnie Małżonka Prezydenta RP dokona wyboru laureata w każdej z kategorii spośród przedstawionych przez Kapitułę nominacji. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej z udziałem Małżonki Prezydenta RP, zaplanowanej 5 czerwca 2023 r. w Warszawie. Informacje na temat powyższego przedsięwzięcia znajdą Państwo również na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP, pod adresem: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-mlody-promotor-polski. Serdecznie zachęcamy do przesyłania propozycji kandydatów.   Wprowadzenie: Karol Mikos 06.04.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe