Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 13°C
wiatr: 15,2 km/h
opady: 0,0 mm

Ruszyła budowa przedszkola ze żłobkiem

Podpisanie umowy z wykonawcą, tj. firmą Samson Sp. z o.o. z Niedomic, rozpoczęło etap realizacji inwestycji, tak długo oczekiwanej przez społeczność Gminy Gręboszów. W realizowanym budynku przeznaczono pomieszczenia dla 100 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w żłobku. Budynek przedszkola ze żłobkiem będzie budynkiem dwukondygnacyjnym.

Na parterze budynku będą 4 sale dla dzieci w wieku przedszkolnym, każda dla 25 dzieci i jedna sala dla 25 dzieci w żłobku. Każda sala będzie wyposażona w zaplecze sanitarne. W budynku będą 3 sale do spania. Ponadto na parterze budynku będzie zaplecze dla personelu oraz kuchnia z pełną technologią i sala wielofunkcyjna sportowo - kulturalna. Na poddaszu będą pomieszczenia dydaktyczno-logopedyczne, pomieszczenia dla administracji, pomieszczenia techniczne, magazynowe i gospodarcze. Bliższe dane techniczne obiektu, to:

  • powierzchnia zabudowy: 1 475,00 m2
  • powierzchnia całkowita: 2 212,10 m2
  • powierzchnia wewnętrzna: 2 063,90 m2
  • kubatura: 7 800,00 m3
  • wysokość budynku: do 9,0 m
  • ilość kondygnacji: 2, to jest parter i poddasze.

Pierwsze prace w terenie ruszyły pod koniec stycznia 2023 r. i objęły prace przygotowawcze, w ramach których wykonano: zaplecze budowy, ogrodzono plac budowy, uporządkowano teren, wykonano niezbędne roboty geodezyjne oraz realizowano roboty ziemne, polegające na zdjęciu warstwy humusu i wykonaniu wykopów pod budynek. Realizowano też stabilizację terenu i rozpoczęto roboty przy płycie fundamentowej. Takie zaawansowanie robót było możliwe ze względu na sprzyjającą aurę.  

W ostatnich dniach, Gmina Gręboszów otrzymała także dobrą wiadomość z Banku Gospodarstwa Krajowego, o przyznaniu wstępnej promesy w kwocie 5 mln zł na dofinansowanie budowy i przebudowę układu komunikacyjnego, wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budowanego przedszkola ze żłobkiem. Otwiera to drogę do projektowania oraz realizacji kolejnego etapu kompleksowego zagospodarowania strefy administracyjnej w Gręboszowie.

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Karol Mikos 07.04.2023 r.

Podpisanie umowy z wykonawcą, tj. firmą Samson Sp. z o.o. z Niedomic, rozpoczęło etap realizacji inwestycji, tak długo oczekiwanej przez społeczność Gminy Gręboszów. W realizowanym budynku przeznaczono pomieszczenia dla 100 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w żłobku. Budynek przedszkola ze żłobkiem będzie budynkiem dwukondygnacyjnym. Na parterze budynku będą 4 sale dla dzieci w wieku przedszkolnym, każda dla 25 dzieci i jedna sala dla 25 dzieci w żłobku. Każda sala będzie wyposażona w zaplecze sanitarne. W budynku będą 3 sale do spania. Ponadto na parterze budynku będzie zaplecze dla personelu oraz kuchnia z pełną technologią i sala wielofunkcyjna sportowo - kulturalna. Na poddaszu będą pomieszczenia dydaktyczno-logopedyczne, pomieszczenia dla administracji, pomieszczenia techniczne, magazynowe i gospodarcze. Bliższe dane techniczne obiektu, to: powierzchnia zabudowy: 1 475,00 m2 powierzchnia całkowita: 2 212,10 m2 powierzchnia wewnętrzna: 2 063,90 m2 kubatura: 7 800,00 m3 wysokość budynku: do 9,0 m ilość kondygnacji: 2, to jest parter i poddasze. Pierwsze prace w terenie ruszyły pod koniec stycznia 2023 r. i objęły prace przygotowawcze, w ramach których wykonano: zaplecze budowy, ogrodzono plac budowy, uporządkowano teren, wykonano niezbędne roboty geodezyjne oraz realizowano roboty ziemne, polegające na zdjęciu warstwy humusu i wykonaniu wykopów pod budynek. Realizowano też stabilizację terenu i rozpoczęto roboty przy płycie fundamentowej. Takie zaawansowanie robót było możliwe ze względu na sprzyjającą aurę.   W ostatnich dniach, Gmina Gręboszów otrzymała także dobrą wiadomość z Banku Gospodarstwa Krajowego, o przyznaniu wstępnej promesy w kwocie 5 mln zł na dofinansowanie budowy i przebudowę układu komunikacyjnego, wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budowanego przedszkola ze żłobkiem. Otwiera to drogę do projektowania oraz realizacji kolejnego etapu kompleksowego zagospodarowania strefy administracyjnej w Gręboszowie. Zdjęcia z wydarzenia     Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Karol Mikos 07.04.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe