Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
24 lutego
temperatura: 8°C
wiatr: 5,1 km/h
opady: 0,0 mm

Festiwal Zespołów Folklorystycznych

26 sierpnia 2023 roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Festiwal Zespołów Folklorystycznych organizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach realizowanego zadania publicznego pn. "Folk i Tradycja w Powiecie Dąbrowskim".

Pomimo niepewnej pogody wszystkim grupom udało się wystąpić. Festiwal rozpoczął Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz samorządowcy, dyrektorzy instytucji oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z Powiśla Dąbrowskiego.

Barwne występy artystyczne zaprezentowały zespoły folklorystyczne z małopolski: Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, Kapela „Stare Wiarusy”, Zespół „Bobrowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie”. Wydarzenie zakończył występ młodego zespołu tanecznego „Bałcka Gwiazdka” z Bałty na Ukrainie. Publiczność zareagowała gromkimi brawami dla zespołów, które uraczyły publiczność wielkim widowiskiem – muzyką, śpiewem i tańcem.

Przypomnijmy, głównym celem przedsięwzięcia była promocja muzyki ludowej a także zagłębienie – teoretyczne i praktyczne – idei sztuki folkowej wśród mieszkańców powiatu dąbrowskiego i przybyłych gości. Pomogły w tym zarówno zespoły folklorystyczne jak i stoiska lokalnych twórców i producentów nadając charakteru imprezie oraz stwarzając miejsce wymiany wiedzy, inspiracji oraz pasji. Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność!

Galeria zdjęć z wydarzenia jest dostępna na stronie: https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/festiwal-zespo%25C5%2582%25C3%25B3w-folklorystycznych.html

 

Festiwal Zespołów Folklorystycznych-stopka

 

Opracowanie: Powiat Dąbrowski

Wprowadzenie: Karol Mikos 30.08.2023 r.

26 sierpnia 2023 roku w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Festiwal Zespołów Folklorystycznych organizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach realizowanego zadania publicznego pn. "Folk i Tradycja w Powiecie Dąbrowskim". Pomimo niepewnej pogody wszystkim grupom udało się wystąpić. Festiwal rozpoczął Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz samorządowcy, dyrektorzy instytucji oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z Powiśla Dąbrowskiego. Barwne występy artystyczne zaprezentowały zespoły folklorystyczne z małopolski: Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, Kapela „Stare Wiarusy”, Zespół „Bobrowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie”. Wydarzenie zakończył występ młodego zespołu tanecznego „Bałcka Gwiazdka” z Bałty na Ukrainie. Publiczność zareagowała gromkimi brawami dla zespołów, które uraczyły publiczność wielkim widowiskiem – muzyką, śpiewem i tańcem. Przypomnijmy, głównym celem przedsięwzięcia była promocja muzyki ludowej a także zagłębienie – teoretyczne i praktyczne – idei sztuki folkowej wśród mieszkańców powiatu dąbrowskiego i przybyłych gości. Pomogły w tym zarówno zespoły folklorystyczne jak i stoiska lokalnych twórców i producentów nadając charakteru imprezie oraz stwarzając miejsce wymiany wiedzy, inspiracji oraz pasji. Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność! Galeria zdjęć z wydarzenia jest dostępna na stronie: https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/festiwal-zespo%25C5%2582%25C3%25B3w-folklorystycznych.html     Opracowanie: Powiat Dąbrowski Wprowadzenie: Karol Mikos 30.08.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe