Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 13°C
wiatr: 15,2 km/h
opady: 0,0 mm

GMINNY KONKURS WIEŃCA ŻNIWNEGO

W czwartek, 10 sierpnia br. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Wieńca Żniwnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono cztery wieńce, które zostały wykonane przez KGW Wola Gręboszowska, KGW Hubenice-Kozłów, KGW Borusowa i KGW Wola Żelichowska. Komisja Jury w składzie: Emilia Misterka, Monika Kilian i Wiesław Lizak (przewodniczący) przyznała pierwsze miejsce ex aequo wieńcom wykonanym przez KGW Wola Gręboszowska i KGW Hubenice – Kozłów. Na drugim miejscu podium ex aequo znalazły się wieńce przygotowane przez KGW Borusowa oraz KGW Wola Żelichowska. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w konkursie otrzymają nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy. Ponadto nagrodzone pierwszym miejscem wieńce z Woli Gręboszowskiej oraz Hubenic-Kozłowa będą reprezentować gminę Gręboszów na XII Święcie Powiśla Dąbrowskiego, które odbędzie się w Brniu (gmina Olesno) w dniu 27 sierpnia 2023 r.

Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie. Misternie wykonane wieńce to bez wątpienia prawdziwe dzieła sztuki, symbolizujące zbliżający się czas zakończenia tegorocznych żniw. Tradycja przygotowania wieńców jest wciąż żywa wśród mieszkańców naszej gminy i przekazywana z pokolenia na pokolenia. Od lat wysoki kunszt i staranność wykonania, jak również wspaniała ornamentyka wieńców z terenu naszej gminy cieszy się uznaniem także na terenie powiatu dąbrowskiego. Świadczą o tym wyróżnienia, jakie w ostatnich latach zdobywali reprezentanci gminy Gręboszów podczas powiatowych dożynek.

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.08.2023 r.

W czwartek, 10 sierpnia br. rozstrzygnięto Gminny Konkurs Wieńca Żniwnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono cztery wieńce, które zostały wykonane przez KGW Wola Gręboszowska, KGW Hubenice-Kozłów, KGW Borusowa i KGW Wola Żelichowska. Komisja Jury w składzie: Emilia Misterka, Monika Kilian i Wiesław Lizak (przewodniczący) przyznała pierwsze miejsce ex aequo wieńcom wykonanym przez KGW Wola Gręboszowska i KGW Hubenice – Kozłów. Na drugim miejscu podium ex aequo znalazły się wieńce przygotowane przez KGW Borusowa oraz KGW Wola Żelichowska. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w konkursie otrzymają nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy. Ponadto nagrodzone pierwszym miejscem wieńce z Woli Gręboszowskiej oraz Hubenic-Kozłowa będą reprezentować gminę Gręboszów na XII Święcie Powiśla Dąbrowskiego, które odbędzie się w Brniu (gmina Olesno) w dniu 27 sierpnia 2023 r. Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie. Misternie wykonane wieńce to bez wątpienia prawdziwe dzieła sztuki, symbolizujące zbliżający się czas zakończenia tegorocznych żniw. Tradycja przygotowania wieńców jest wciąż żywa wśród mieszkańców naszej gminy i przekazywana z pokolenia na pokolenia. Od lat wysoki kunszt i staranność wykonania, jak również wspaniała ornamentyka wieńców z terenu naszej gminy cieszy się uznaniem także na terenie powiatu dąbrowskiego. Świadczą o tym wyróżnienia, jakie w ostatnich latach zdobywali reprezentanci gminy Gręboszów podczas powiatowych dożynek. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.08.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe