Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
21 lutego
temperatura: 9°C
wiatr: 14,3 km/h
opady: 0,0 mm

Segregacja odpadów – lekcje poglądowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gręboszowie

W dniu 10 października br. w Szkole Podstawowej w Gręboszowie firma CONTEKO sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Gminy Gręboszów przeprowadziła lekcje poglądowe dot. segregacji i odbioru odpadów na terenie naszej gminy.

Firma CONTEKO sp. z o.o. z siedzibą w Radłowie, ul. Woleńska 15 realizuje na terenie naszej gminy zadanie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości. W ramach realizacji umowy zorganizowanie zostały 2 lekcje poglądowe - jedna lekcja dla uczniów klas od 1-4, a druga lekcja dla uczniów klas 5-8. W lekcjach wzięło udział ok. 130 uczniów.

Zasady segregacji odpadów przedstawiła Pani Katarzyna Bielecka. Podczas prelekcji zwróciła uwagę na problem wyrzucania odpadów oraz ich szkodliwości dla flory i fauny. W sposób obrazowy przedstawiła korzyści dla środowiska płynące z prawidłowej gospodarki odpadami. Zwróciła również uwagę na działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gręboszowie, gdzie istnieje możliwość pozbycia się większości odpadów stanowiących duży problem tj. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pojemników po farbach i lakierach i pozostałości farb i lakierów, baterii i akumulatorów, mebli i sprzętów gospodarstwa domowego itp.

Nad sprawnym przeprowadzeniem lekcji czuwało grono nauczycielskie szkoły podstawowej.

W prelekcji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Gręboszów Pani Danuta Dudek i Pan Mieczysław Mamulski.

Informujemy również, że szczegółowe informacje dotyczące segregacji odpadów oraz terminy odbioru odpadów można uzyskać z bezpłatnej aplikacji na smartfona pn. „Kiedy śmieci”. Aplikację można pobrać ze strony internetowej Gminy Gręboszów lub pod adresem https://kiedysmieci.info/

 

Segregacja odpadów 1

Segregacja odpadów 2

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.10.2023 r.

W dniu 10 października br. w Szkole Podstawowej w Gręboszowie firma CONTEKO sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Gminy Gręboszów przeprowadziła lekcje poglądowe dot. segregacji i odbioru odpadów na terenie naszej gminy. Firma CONTEKO sp. z o.o. z siedzibą w Radłowie, ul. Woleńska 15 realizuje na terenie naszej gminy zadanie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości. W ramach realizacji umowy zorganizowanie zostały 2 lekcje poglądowe - jedna lekcja dla uczniów klas od 1-4, a druga lekcja dla uczniów klas 5-8. W lekcjach wzięło udział ok. 130 uczniów. Zasady segregacji odpadów przedstawiła Pani Katarzyna Bielecka. Podczas prelekcji zwróciła uwagę na problem wyrzucania odpadów oraz ich szkodliwości dla flory i fauny. W sposób obrazowy przedstawiła korzyści dla środowiska płynące z prawidłowej gospodarki odpadami. Zwróciła również uwagę na działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gręboszowie, gdzie istnieje możliwość pozbycia się większości odpadów stanowiących duży problem tj. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pojemników po farbach i lakierach i pozostałości farb i lakierów, baterii i akumulatorów, mebli i sprzętów gospodarstwa domowego itp. Nad sprawnym przeprowadzeniem lekcji czuwało grono nauczycielskie szkoły podstawowej. W prelekcji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy Gręboszów Pani Danuta Dudek i Pan Mieczysław Mamulski. Informujemy również, że szczegółowe informacje dotyczące segregacji odpadów oraz terminy odbioru odpadów można uzyskać z bezpłatnej aplikacji na smartfona pn. „Kiedy śmieci”. Aplikację można pobrać ze strony internetowej Gminy Gręboszów lub pod adresem https://kiedysmieci.info/           Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 11.10.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe