Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
1 marca
temperatura: 6°C
wiatr: 11,4 km/h
opady: 0,0 mm

Wystawa „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Akcja Katolicka Parafii Gręboszów zapraszają na wystawę „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”. Wystawa prezentowana jest w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie w dniach 10 -20 stycznia br. w godzinach od 8.00 do 16.00.

Ekspozycja składa się z ponad dwudziestu plansz, prezentujących między innymi dokumenty i zdjęcia ilustrujące historię rodziny Ulmów oraz życie polskiej i żydowskiej społeczności Markowej.

Ekspozycję przygotował Oddział IPN w Krakowie i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Autorem wystawy jest dr Mateusz Szpytma, zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Wystawa Samartanie z Markowej

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.01.2024 r.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie oraz Akcja Katolicka Parafii Gręboszów zapraszają na wystawę „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom”. Wystawa prezentowana jest w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie w dniach 10 -20 stycznia br. w godzinach od 8.00 do 16.00. Ekspozycja składa się z ponad dwudziestu plansz, prezentujących między innymi dokumenty i zdjęcia ilustrujące historię rodziny Ulmów oraz życie polskiej i żydowskiej społeczności Markowej. Ekspozycję przygotował Oddział IPN w Krakowie i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Autorem wystawy jest dr Mateusz Szpytma, zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 10.01.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe